بهترین اسپرسو ساز های خانگی

بهترین دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی می‌توانند به شما کمک کنند تا اسپرسو، آمریکانو، لاته یا کاپوچینوی خود را درست و به راحتی در آشپزخانه خود تهیه کنید.  دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی می‌توانند شما را وادار کنند که در کمترین زمان یک شات با یک کرم خوب (سطح خامه‌ای و رنگ روشن یک اسپرسو) بکشید. برخی از اسپرسوسازها دانه های اسپرسو را برای شما آسیاب می کنند، تفاله ها را بسته بندی می کنند و فنجان شما را تنها با فشار یک دکمه درست می کنند،

برای یافتن بهترین دستگاه اسپرسوساز خانگی، ما ترکیبی از دستگاه‌های فوق اتوماتیک، خودکار، نیمه اتوماتیک و کپسولی را آزمایش کردیم که بر اساس مارک‌های معروف، دستگاه‌های پرفروش و ویژگی‌هایی مانند کف‌کننده‌های داخلی شیر ویا آسیاب‌های دانه قهوه انتخاب شدند.  که دستگاه اسپرسو ساز بیزرا ایتالیا یکی از بهترین نوع های آن است

چگونه دستگاه های اسپرسوساز را آزمایش می کنیم

ما هر اسپرسوساز را از نظر سهولت استفاده، زمان دم کردن، قوام، طعم، دما و سطح صدا ارزیابی می کنیم.

دستگاه هایی که ما در البرز بختیاری موجود داریم به راحتی تنظیم می شوند، استفاده از آنها بدون دفترچه راهنمای کاربر ساده است، سریع گرم می شوند و نسبتاً سریع دم می شوند. بهترین ماشین‌ها یک فنجان اسپرسو داغ و صاف را تولید می‌کردند که عمق داشت و خیلی تلخ یا اسیدی نبود و کرمی صاف و بدون هیچ حباب هوای قابل‌توجهی بود.

نحوه خرید بهترین دستگاه اسپرسوساز خانگی

✔️ نوع: هنگام خرید دستگاه اسپرسوساز، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید نوع آن دستگاه است. آیا می خواهید یک دستگاه دستی سنتی استفاده کنید یا دستگاهی که با آسیاب داخلی راحت تر باشد یا حتی دستگاهی که از کپسول استفاده می کند. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

✔️ اندازه: در نظر بگیرید که چه مقدار فضایی را باید به اسپرسوساز خود اختصاص دهید. موارد سفارشی تر معمولاً بزرگتر هستند در حالی که کوچکترها معمولاً مستقیم تر با گزینه های دم کردن کمتر هستند.

✔️ قیمت: یک اسپرسوساز خوب با ویژگی هایی مانند آسیاب داخلی و گزینه های متعدد نوشیدنی، می تواند گران باشد. یک اسپرسو ساز ساده معمولاً مقرون به صرفه تر است. با این حال، برخی از اسپرسوسازها که ساده به نظر می رسند اما یک فنجان خوب و متعادل می سازند، به دلیل مواد باکیفیت تر و بخاری های موثرتر، کف کننده های شیر یا فناوری، می توانند گران باشند.

✔️ تمیز کردن: طبق تجربه ما، اسپرسوسازها به راحتی تمیز می شوند. معمولاً فقط کف‌گیر شیر بعد از هر بار استفاده باید تمیز شود و سینی چکه‌کن را می‌توان در صورت لزوم تخلیه و شستشو داد. برخی دارای ظروف شیر هستند که با نی به دستگاه متصل می شوند، که تمیز کردن آن دشوار است

اسپرسوساز خانگی

بهترین نوع دستگاه اسپرسوساز چیست؟

یک دستگاه اسپرسوساز یک سرمایه گذاری است – به خصوص اگر می خواهید دستگاهی با همه زنگ ها و سوت ها داشته باشید. روش‌های مختلفی برای تهیه اسپرسو وجود دارد، با دستگاه‌های دستی، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک، فوق‌خودکار و دستگاه‌های غلاف همگی در دسترس باریستای خانگی هستند، بنابراین مهم است که نوع آن را متناسب با نیاز خود در نظر بگیرید.

✔️ ماشین‌های دستی به دانه‌های ریز آسیاب شده نیاز دارند که در یک پورتافیلتر ریخته شده و کوبیده شوند. فیلتر به سر دم وصل شده و از یک اهرم برای کشیدن دستی آب از داخل ظرف استفاده می شود. این قابل تنظیم ترین روش است اما مسلماً سخت ترین روش برای تسلط بر آن است.

✔️دستگاه های نیمه اتوماتیک از نظر آماده سازی شبیه اسپرسو ساز های دستی هستند اما با دکمه یا صفحه ای کار می کنند که به جای اهرم جریان آب را خودکار می کند و اندازه دم کرده قابل کنترل است.

✔️ دستگاه های اتوماتیک به جای اهرم از دکمه برای دم کردن اسپرسو استفاده می کنند. اندازه اسپرسو یا نوشیدنی قهوه خودکار و اغلب قابل برنامه ریزی است. این روش سازگاری بیشتری نسبت به یک اسپرسو ساز دستی یا نیمه اتوماتیک ارائه می دهد و استفاده از آنها را بسیار آسان می کند و در تست های آزمایشگاهی امتیازات بالایی را به دست می آورد.

✔️ ماشین های فوق اتوماتیک یک پله بالاتر از ماشین های اتوماتیک هستند. علاوه بر اندازه‌های خودکار و قابل برنامه‌ریزی قهوه، می‌توانند دانه‌های قهوه را آسیاب کرده، اندازه‌گیری کنند و اغلب آن‌ها را بچسبانند. اینها به دلیل عملکرد همه کاره‌شان در آزمایش‌های آزمایشگاهی مورد علاقه ما بودند.

✔️ دستگاه های کپسول سازی از کپسول ها یا غلاف هایی که با قهوه از قبل اندازه گیری شده پر شده اند برای تهیه اسپرسو یا سایر نوشیدنی های قهوه استفاده می کنند. آنها بیشترین ثبات و سهولت استفاده را ارائه می دهند.